Manje poznata BiH – Stupina – Gornja Drežnica

Ako slučajno nekad , u ove tople jesenje dane, sa sinom krenete ili se vraćate iz Mostara, pa poželite da se negdje svratite i okupate na nekom manje poznatom, čistom, skoro netaknutom mjestu, ledenom vodom i ljeti i zimi, iz slapa koji pravi rječica koja izvire u dva fantastična slapa ispod planine Čvrsnice samo par kilometara dalje, čitavim tokom potpuno nekontaminirana ljudskim uticajem, onda je ovo pravo mjesto za vas 🙂

29 komentara

    1. pa bio sam i ljeti i nije guzva, previse je zabaceno ipak, mora se voziti 10ak km od puta Mostar Jablanica. i tu ima dosta slicnih kupalista, mada je ovo meni bas posebno. ima i uzvodno , bukvalno u stijenama i planinama nekih, a kraj ima cijelo vrijeme pjesacka staza.

    1. malo prije ovog skretanja, prema mostaru, ima skretanje za Mostarsku Bijelu, tamo ima prekrasan pecina vodopad. Bijela izvire iz vodopada koji dalje kroz pecinu tece nizvodno. imamo tih skrivenih mjesta, prekrasnih fenomena spoja rijeke, stijene, shume, planine i zemlje pregrst.

      1. Upravo sam utvrdila da mi mama zna gdje je ovo mjesto, govorim “pa štooooo mi nisi rekla”, kaže “pa, mislila da znaš”. Pa da znam, ne bi me vidjela nijedan vikend kod kuće hahahaahhah. Hvala što nam otkri, meni ovo bio ljetni san, da je planinsko, a da se može okupati.

          1. Imam onaj instinktivni poriv da sebi obećam kako ću naći vremena za ovaj izlet, makar i u zimakom periodu bez kupanja, ali ne smijem sebi natovariti i tu laž na šiju, iako je ovo definitivno projekcija moje želje za odmorom, tako da neću obećavati, ali ću odlazak ovdje definitivno smjestiti na listu mjesta koje želim posjetiti barem jednom za života. Kasnije ću se, ako probijem led pa stvarno i odem, svakako navući kao što sam ovog ljeta postala ovisnik o nekakvim lokalnim izletištima sa naznakama vode u kojim su se mogle jedino noge do članaka umočiti, doduše mnogo su bliža :))

    1. sjecam se nekad davno Kravica. ova je hladnija. Neretva je hladna rijeka jer izvire na velikoj nadmorskoj visini iz zemlje i u svom toku nema vremena da se ugrije. Ovdje je slicno. sin fura nekog wim hofa ili kako vec, kaze kad utrnes i ne osjecas tijelo i kad mozes izdrzati onda koliko hoces, to je dovoljno za taj neki efekat 🙂 brzo smo utrnuli , i stvarno, prije toga je hladno, poslije toga nemas problema vise 🙂

  1. Bila u ovom kraju prije 20 i nešto godina, u okviru nekih naučnih istraživanja, vozili se nekim putem posutim šljunkom do ribnjaka pod planinom, pamtim miris Hercegovine, tišinu prirode, nestvarno lijep predio, sad su, znači, i to dohvatili.

  2. prije tri godine , kad sam ja zadnji put bio, izletiste je bilo u svom prirodnom ambijentu. Sad se on moze naci samo kad krenes prema planini i izvoru dalje pjeske. Interesantan je paradoks da je ljudi sve manje, bar kod nas, a da je onog sto oni nametnu prirodi sve vise. Uskoro priroda nece imati gdje pobjeci od nas

  3. Povratni ping: minoxidil vitamins
  4. Povratni ping: levitra pills
  5. Povratni ping: flagyl for ibs diarrhea

Komentariši